OtelApi ile müşterilerinize mail ve SMS’i kolayca gönderebilirsiniz. E-mail ve SMS gönderebilmeniz için panelde Ayarlar bölümünden “Mail & SMS Ayarları”na tıklayarak gerekli düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Siteniz üzerindeki tüm mail altyapısını düzenleyeceğiniz alandır. Mail ayarlarını girebilmeniz için mail sunucunuza ait SMTP bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgileri her mail için farklı olacağından dolayı kurulum yapmadan önce bu bilgileri edinmelisiniz.
Edindiğiniz SMTP bilgilerinizi ayarlar kısmındaki bölümlere girerek mail kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

SMS Ayarları Nasıl Yapılır?

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Entegrapi SMS konusunda Mutlucell ile çalışmaktadır. SMS gönderebilmeniz için bir Mutlucell hesabı açtırmanız ve SMS kredisi satın almanız gerekmektedir. Konu ile ilgili iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Eğer bir Mutlucell hesabına sahipseniz gerekli bilgileri SMS ayarları sayfasına girerek kurulumunuzu tamamlamış olursunuz.

SMS Şablonları Nedir?

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Otomatik göndereceğiniz mesajları bu ekranda oluşturabilirsiniz.
Yeni Rezervasyon SMS İçeriği: Müşteriniz rezervasyon kaydını oluşturduğunda bu alandaki otomatik mesaj (Sayın, “Müşteri Adı, Soyadı” rezervasyonunuz alınmıştır. İyi günler dileriz…) gönderilecektir.
Ödeme Alındı SMS İçeriği: Rezervasyon sahiplerine ödemelerini gerçekleştirdiklerinde gönderilecek mesaj (Sayın, “Müşteri Adı, Soyadı” ödemeniz alınmıştır. Teşekkür eder, iyi günler dileriz…) alanıdır.
Giriş (Check In) Yapıldı SMS İçeriği: Müşterileriniz otele giriş yaptığında gönderilecek mesaj (Otelimize hoş geldiniz. Hizmetlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…) bu alanda oluşturulacaktır.
İptal Edildi SMS İçeriği: Müşterileriniz rezervasyonlarını iptal ettiğinde bu alanda oluşturduğunuz mesaj (Sayın “Müşteri Adı, Soyadı” rezervasyonunuz iptal edilmiştir. En kısa zamanda görüşmek üzere…) gönderilecektir.
Çıkış (Check Out) Yapıldı SMS İçeriği: Misafirleriniz otelden çıkış yaptığında bu alanda oluşturduğunuz mesaj (Sayın “Müşteri Adı, Soyadı” bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle…) gönderilecektir.

SMS Geçmişine Nasıl Ulaşılır?

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu ekran misafirlerinize gönderilen otomatik mesajları listeleyecektir. Listelenen ekranda İşlemler kısmından “İncele”  Mail Ayarları Nasıl Yapılır? ikonu ile misafirinize gönderilen SMS'in zamanını ve SMS sonucu harcanan kontör bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler